A CSERE-BERE csoport helyett ez a fórum lesz a növényfelajánlások, illetve -keresések helye. Üdv!

Megtekintések: 2038

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Nagyon szép helyen laksz. Tőlem sajna messze van, de már jártam abban a "csücsökben" valamikor.

Szerintem már a korai hagymások visszahúzódtak, így egyszerűbb a dolog. Én hagymákat szeretnék, ha módod van rá. A "magán"-címem temesvarigabi@invitel.hu. Miklós nevében nem tudok nyilatkozni.

 

Jó nyaralást!!

Felírom magamnak, ha augusztus közepéig nem jeleznék kérlek szólj rám.

Köszönöm

Szia!

Hazaérkeztünk. Ígéretemhez híven elmentem medvehagymázni. Kis kézi ásót vittem, de se levél se szár, nyoma se volt. Két-három "kutató gödröcskét" ástam de semmi. Nem tudom milyen mélyen lehet a hagymája, de kénytelenek leszünk várni tavaszig, akkor nem lehet gond megtalálni és talán leveleitől megfosztva akkor is elviseli az átültetést. Tavasszal (szezonban) kérlek szólj rám!

Toni

 

Kedves Toni!Jól nyaraltál?

A macikák ilyenkor már visszahúzódnak - se levél, se szár - a hagymácskák nem tudom, hogy milyen mélyre másznak le. Ültetni csak kb 10 cm-t ajánlanak. Tavasszal földlabdával áttelepíthető, - mondjuk cserépbe, vagy megjelölve a kertedbe - és visszahúzódás után könnyen - föld nélkül - szállítható.

Köszi, tavasszal ezügyben kereslek.

Üdv. Gabilla

Látom keresel Papau (Paw-paw)-ot Assimina triloba -t. Szívesen küldök 3 magot, ha érdekel.

(Kétszer töltöttem fel ugyanazt a képet a szöveg nélkülit, ha lehet töröljétek)

Köszönöm.

Üdvözlettel: Toni

Köszönöm, kedves vagy. Sikerült egy oltványt, és egy magoncot beszereznem, sajnos a fajtát senki nem tudta, csak kettő kell a keresztporzás miatt. Még nem tudtam kiültetni, - iszonyú a szárazság - így marad cserépben jövő tavaszig. Remélem, hogy túléli a telet.

Köszönöm még egyszer a kedvességed.

Jó kertészkedést. Sajnos a csoport egy kicsit (nagyon) leült, nincs mozgás.....

Túl jó az idő, majd ha elromlik (tél) megindul az infócsere. Talán.

Nálam tökéletesen télálló, ja és finom. Sok sikert.

Toni

Üdv mindenkinek!

Szívesen cserélek saját termésű fűszer-, gyógy- és festőnövény magokat, hasonlóakra. Sokféle magom van, akit érdekel a dolog, szívesen elküldöm email-ben a listát.

Aszály és fagymentes új esztendőt kívánok mindenkinek!

Üdv

Z.

Kedves Zoli!

Szokás szerint benne vagyok :)

baráti üdv

Balázs

Most gyüjtöttem ki óriás gránátalmából magokat. Ha érdekel valakit....

Rádszólok... bár inkább most csak jelöld meg a helyét pontosan, és ha már hervadoznak a levelei, akkor vedd ki, és akkor már nem viseli meg, ha leszeded a leveleket....    persze, ha még áll az ajánlatod.

Előre is köszönöm....



Toni mondta:

Szia!

Hazaérkeztünk. Ígéretemhez híven elmentem medvehagymázni. Kis kézi ásót vittem, de se levél se szár, nyoma se volt. Két-három "kutató gödröcskét" ástam de semmi. Nem tudom milyen mélyen lehet a hagymája, de kénytelenek leszünk várni tavaszig, akkor nem lehet gond megtalálni és talán leveleitől megfosztva akkor is elviseli az átültetést. Tavasszal (szezonban) kérlek szólj rám!

Toni

 

Szia!

Természetesen áll az ajánlatom. Már virágba borultak, szerintem 2-3 hét múlva fogok egy kísérletet tenni. Én is ültetek és neked is küldök. Köszönöm, hogy jelöltél a barátok közé. Idén télen több nagy és kisebb növényünk is tönkre ment, de a papau már virágba borult, (még soha sem virágzott ennyit) ,így kézbe az ecset.

Sajnálom az akébiát, nem tudok róla, hogy kétlaki lenne ???

Idén is sok érdekességet vetettem, de eső hiányában váratnak a keléssel.

Szép tavaszt a postacímed esetleg addig is elküldhetnéd e-mailben.

Toni

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

© 2024   Created by Warson.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek