A CSERE-BERE csoport helyett ez a fórum lesz a növényfelajánlások, illetve -keresések helye. Üdv!

Megtekintések: 2038

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Tisztelt tagok !

Új vagyok ezért szives engedelmükkel bemutatkozom: Halmy Péter vagyok,nyugdíjas hobbikertész. Budapesten lakom,de van kertünk Turán ( a Gödöllő-I Sieberztől nem messze.)

Főleg az indiai,kínai..stb. gyógynövények, anti-aging,long life növények  a kedvenceim.

Szívesen cserélek. Ez az indiai citromfű engem is érdeklene. Amit most még szeretnék : vizitorma,holobella,juniperus communis,égerlevelű fanyarka,berkenye.

Mindenből szívesen adok, csak lehet,hogy hosszadalmasabb lesz,mert én csak gyökeres növényeket küldök. (megéri várni rá )

Gotu kólának is örülnék,mert nekem tavaly az összes kipusztult.

Amivel kezdeni lehetne :

Füge és gránátalma nem gond ( gránátalmából a termő változat )

Magamnak már  nem szaporítok,de ha kimegyek hozhatok annyi hajtást,ami kell.

ÜDVÖZLETTEL :

PÉTER

ELFELELEJTETTEM : MEDVEHAGYMÁT TUDOK ADNI.

A LISTÁRÓL : FEHÉR ÜRÖM,TÁRKONY,SOLIDAGO GIGANTEA,ORVOSI ZSÁLYA,ORBÁNCFŰ,

ÜDV

P

Szia Gabilla!

Nem tudom, hogy aktuális e még a csere ajánlatod!

Engem nagyon érdekelne az összes menta tarackból egy kis darab illetve a Solidago gigantea. Én gyűjtöm a külön féle gyógy- és fűszernövényeket, még nagyon az elején vagyok. 

Sajnos nekem még nincs az általad keresettek közül, azonban van magom: goji, indiai ginzeng, banánuborka, cukkinik, lopótök félék, szezám, len, stb...

Ha érdekelne a csere és nem találsz ezek közül olyat mely érdekelne, akkor összeírom, hogy mim van még! 

Nagyon hálás lennék ha tudnál segíteni!

köszönettel: Misi

Temesvári Gabilla mondta:

Ezekből tudok adni.

 

Fehér üröm tő

Menta tarackok (bergamott-, csoki-, alma-)

Tárkony tő

Solidago gigantea (gyógynövény tő)

Csicsóka gumó

Vadszőlő hajtás, vesszők

Tüskétlen szeder 1-2 tő

Aranyribiszke vessző, esetleg egy nagy tő

Borostyán gyökeres hajtások

Sásliliom rozsdabarna virágú

Orvosi zsálya tő

Trombitafolyondár

Árnyékliliom (vzöld levél, fehér virág) tő

Vadőszibarack cserje

Indás ínfű (bordólevelű talajtakaró)

Örökzöld orbáncfű gyökeres hajtás

 

Passiflora caerulea (gyökeres hajtás) 

 

Piroslombú tépőspenót mag

Ősi borsó (nevenincs) mag

Basella rubra mag (nem vizsgáltam a csíraképességét)

 

 

Keresek:

Japán mazsolafa (hajtás, vagy tőosztás??)

Gotu Kola,  indiai citromfű, paw-paw, télálló füge.....

Nem tudom, mi történt a gotu-kolával, pedig a magokat is megfogtam, éppen egy kis satnyácskából próbálom  újra indítani, mert kipusztult, pedig megadtam neki mindent, a szárazság ellenére a vizet, a teleltetést, szóval mindent...

Az égerlevelű fanyarkám tavaly azt mondta, hogy "ennyi volt", kiszáradt. Az idén tőből újra hajtott, de még csak kb. 30 cm-es, és csuda tudja mikor fog teremni.

Berkenyéből kettő van, mindkettő kertészetből, az idősebbiken az idén már láttam egy csokor virágot.... Ha igaz, ősszel megkóstolhatom.

Húsos somról annyi hajtást tudok adni, amennyit le tudsz venni, mert szép nagyra nőtt, bőven virágzik, de nemigen terem, pedig a szomszédban is van, és porozhatná éppen.

Sajnos sok növényke kipusztult mostanában, és nem is pótolgatom, mert ami nem akar nálam lenni, az nem akar és kész.

A Jiaogulán három évig nagyon szép volt, terjedt szanaszét, hagytam talajtakarónak is, mert legyökeresedett. Felszedtem néhányat cserépbe is, de ezt a telet sem a cserepes, sem a szabadföldi nem élhette túl, ilyenkor már ki szokott hajtani, és sehol semmi, pedig bejelöltem a főbb helyeket, nehogy mást ültessek oda.

Sajnos, nálam így áll a helyzet....

Sikerült japán mazsolafát vennem (7ezer!!) de - bár visszafagyott a télen - elég későn, de kihajtott. Még mindig dézsában tartom, várom, hogy nagyobb legyen és megerősödjön. Még elég bizonytalan, nem érzem az enyémnek...

Én egyébként Szadán lakom, - útba esik jövet-menet -  Budapestről költöztem ki, szintén nyugdíjas, és próbálkozom a kertészkedéssel, de csak autodidakte, nincs képzettségem.

Nekem 15 kisebb nagyobb gotu kola tövem ment ki. Meg fogom nézni van-e betegsége. A fanyarkám tönkrement,de mintha megpróbálna élni. Várok vele. Berkenyém nincs. A húsos somnak örülnék,mert nekem van egy,virágzik,de nem terem. Állítólag teljesen  napos tartás kell. Jiagulan-t tudok adni. nekem az összes cserépben van. Japán mazsolának örülnék,de látom az még odébb van.


esetleg ha Turán leszek találkozhatunk,bár sok növényem itt van Pesten.

Üdv és köszönöm

P

Sajnos az ajánlat tavalyi, idén kissé másképpen néz ki a lista. Solidago van, menták majdnem mind kipusztultak, - most vettem epermentát, - tárkony, vadszőlő borostyán gyökeres rengeteg van.Vadősziket elajándékoztam, de 1-2 talán akadna.

Árnyékliliomokat is elosztogattam, most mindegyikből 1 tő van, kivéve a fehérvirágút, abból egyet tudok adni.

A piroslombú tépőspenót elszórt magjából palánták vannak. Orvosi zsálya is van.

Szóval kissé átalakult a kínálat. Izsópot nem is néztem, hogyan telelt, az is gyógynövény. Citromfű van.

Sipos Mihály mondta:

Szia Gabilla!

Nem tudom, hogy aktuális e még a csere ajánlatod!

Engem nagyon érdekelne az összes menta tarackból egy kis darab illetve a Solidago gigantea. Én gyűjtöm a külön féle gyógy- és fűszernövényeket, még nagyon az elején vagyok. 

Sajnos nekem még nincs az általad keresettek közül, azonban van magom: goji, indiai ginzeng, banánuborka, cukkinik, lopótök félék, szezám, len, stb...

Ha érdekelne a csere és nem találsz ezek közül olyat mely érdekelne, akkor összeírom, hogy mim van még! 

Nagyon hálás lennék ha tudnál segíteni!

köszönettel: Misi

Temesvári Gabilla mondta:

Ezekből tudok adni.

 

Fehér üröm tő

Menta tarackok (bergamott-, csoki-, alma-)

Tárkony tő

Solidago gigantea (gyógynövény tő)

Csicsóka gumó

Vadszőlő hajtás, vesszők

Tüskétlen szeder 1-2 tő

Aranyribiszke vessző, esetleg egy nagy tő

Borostyán gyökeres hajtások

Sásliliom rozsdabarna virágú

Orvosi zsálya tő

Trombitafolyondár

Árnyékliliom (vzöld levél, fehér virág) tő

Vadőszibarack cserje

Indás ínfű (bordólevelű talajtakaró)

Örökzöld orbáncfű gyökeres hajtás

 

Passiflora caerulea (gyökeres hajtás) 

 

Piroslombú tépőspenót mag

Ősi borsó (nevenincs) mag

Basella rubra mag (nem vizsgáltam a csíraképességét)

 

 

Keresek:

Japán mazsolafa (hajtás, vagy tőosztás??)

Gotu Kola,  indiai citromfű, paw-paw, télálló füge.....

indiai ginzeng magot kérek szépen. Goji bogyót nehéz magról szaporítani. Gyökeres hajtást tudok adni.nagyon érzékeny a lisztharmatra.

Üdv

P

A somot erdőszélen is láttam, szerintem annyi nap elég neki. Volt naposabb helyen, de csak sínylődött, 2-3 év után átültettem, itt szépen magához tért, csakhát ennék is róla, ha lehet.

Tura tőlem nincs messze, csak nincs autóm. Én Gödöllő határában lakom.

HalmyPeter mondta:

Nekem 15 kisebb nagyobb gotu kola tövem ment ki. Meg fogom nézni van-e betegsége. A fanyarkám tönkrement,de mintha megpróbálna élni. Várok vele. Berkenyém nincs. A húsos somnak örülnék,mert nekem van egy,virágzik,de nem terem. Állítólag teljesen  napos tartás kell. Jiagulan-t tudok adni. nekem az összes cserépben van. Japán mazsolának örülnék,de látom az még odébb van.


esetleg ha Turán leszek találkozhatunk,bár sok növényem itt van Pesten.

Üdv és köszönöm

P

A fanyarkád tőből fog hajtani, ha megeredt, meg is marad, csak a termésére kell még várni. Az enyémen is volt már néhány fürt, elég finom, és még csak kb. egyméteres lehetett, egy ág, de a főág kihalt, és több kis hajtása jön, bokor lesz belőle. Ez az ős-formája is, hagyom majd bokornak.

HalmyPeter mondta:

Nekem 15 kisebb nagyobb gotu kola tövem ment ki. Meg fogom nézni van-e betegsége. A fanyarkám tönkrement,de mintha megpróbálna élni. Várok vele. Berkenyém nincs. A húsos somnak örülnék,mert nekem van egy,virágzik,de nem terem. Állítólag teljesen  napos tartás kell. Jiagulan-t tudok adni. nekem az összes cserépben van. Japán mazsolának örülnék,de látom az még odébb van.


esetleg ha Turán leszek találkozhatunk,bár sok növényem itt van Pesten.

Üdv és köszönöm

P

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod! Én most nagyon a külön féle illatú mentákra, kakukkfű, bazsalikomra mentem rá.....vagyis mennék ha tudnék szerezni valahonnan de ezidáig nem sok sikerrel. 

Sajnos most megint kórházba megyek és nem is lesz rá időm...de majd utána remélem sikerrel leszek a beszerzésben, csak még nem tudom honnan

üdv: Misi

esetleg ha érdekel téged valami azért írj!!!!!!!!!!!!
Temesvári Gabilla mondta:

Sajnos az ajánlat tavalyi, idén kissé másképpen néz ki a lista. Solidago van, menták majdnem mind kipusztultak, - most vettem epermentát, - tárkony, vadszőlő borostyán gyökeres rengeteg van.Vadősziket elajándékoztam, de 1-2 talán akadna.

Árnyékliliomokat is elosztogattam, most mindegyikből 1 tő van, kivéve a fehérvirágút, abból egyet tudok adni.

A piroslombú tépőspenót elszórt magjából palánták vannak. Orvosi zsálya is van.

Szóval kissé átalakult a kínálat. Izsópot nem is néztem, hogyan telelt, az is gyógynövény. Citromfű van.

Sipos Mihály mondta:

Szia Gabilla!

Nem tudom, hogy aktuális e még a csere ajánlatod!

Engem nagyon érdekelne az összes menta tarackból egy kis darab illetve a Solidago gigantea. Én gyűjtöm a külön féle gyógy- és fűszernövényeket, még nagyon az elején vagyok. 

Sajnos nekem még nincs az általad keresettek közül, azonban van magom: goji, indiai ginzeng, banánuborka, cukkinik, lopótök félék, szezám, len, stb...

Ha érdekelne a csere és nem találsz ezek közül olyat mely érdekelne, akkor összeírom, hogy mim van még! 

Nagyon hálás lennék ha tudnál segíteni!

köszönettel: Misi

Temesvári Gabilla mondta:

Ezekből tudok adni.

 

Fehér üröm tő

Menta tarackok (bergamott-, csoki-, alma-)

Tárkony tő

Solidago gigantea (gyógynövény tő)

Csicsóka gumó

Vadszőlő hajtás, vesszők

Tüskétlen szeder 1-2 tő

Aranyribiszke vessző, esetleg egy nagy tő

Borostyán gyökeres hajtások

Sásliliom rozsdabarna virágú

Orvosi zsálya tő

Trombitafolyondár

Árnyékliliom (vzöld levél, fehér virág) tő

Vadőszibarack cserje

Indás ínfű (bordólevelű talajtakaró)

Örökzöld orbáncfű gyökeres hajtás

 

Passiflora caerulea (gyökeres hajtás) 

 

Piroslombú tépőspenót mag

Ősi borsó (nevenincs) mag

Basella rubra mag (nem vizsgáltam a csíraképességét)

 

 

Keresek:

Japán mazsolafa (hajtás, vagy tőosztás??)

Gotu Kola,  indiai citromfű, paw-paw, télálló füge.....

Jobbulást! Remélem, nem komoly. Majd jelentkezz.

Sipos Mihály mondta:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod! Én most nagyon a külön féle illatú mentákra, kakukkfű, bazsalikomra mentem rá.....vagyis mennék ha tudnék szerezni valahonnan de ezidáig nem sok sikerrel. 

Sajnos most megint kórházba megyek és nem is lesz rá időm...de majd utána remélem sikerrel leszek a beszerzésben, csak még nem tudom honnan

üdv: Misi

esetleg ha érdekel téged valami azért írj!!!!!!!!!!!!
Temesvári Gabilla mondta:

Sajnos az ajánlat tavalyi, idén kissé másképpen néz ki a lista. Solidago van, menták majdnem mind kipusztultak, - most vettem epermentát, - tárkony, vadszőlő borostyán gyökeres rengeteg van.Vadősziket elajándékoztam, de 1-2 talán akadna.

Árnyékliliomokat is elosztogattam, most mindegyikből 1 tő van, kivéve a fehérvirágút, abból egyet tudok adni.

A piroslombú tépőspenót elszórt magjából palánták vannak. Orvosi zsálya is van.

Szóval kissé átalakult a kínálat. Izsópot nem is néztem, hogyan telelt, az is gyógynövény. Citromfű van.

Sipos Mihály mondta:

Szia Gabilla!

Nem tudom, hogy aktuális e még a csere ajánlatod!

Engem nagyon érdekelne az összes menta tarackból egy kis darab illetve a Solidago gigantea. Én gyűjtöm a külön féle gyógy- és fűszernövényeket, még nagyon az elején vagyok. 

Sajnos nekem még nincs az általad keresettek közül, azonban van magom: goji, indiai ginzeng, banánuborka, cukkinik, lopótök félék, szezám, len, stb...

Ha érdekelne a csere és nem találsz ezek közül olyat mely érdekelne, akkor összeírom, hogy mim van még! 

Nagyon hálás lennék ha tudnál segíteni!

köszönettel: Misi

Temesvári Gabilla mondta:

Ezekből tudok adni.

 

Fehér üröm tő

Menta tarackok (bergamott-, csoki-, alma-)

Tárkony tő

Solidago gigantea (gyógynövény tő)

Csicsóka gumó

Vadszőlő hajtás, vesszők

Tüskétlen szeder 1-2 tő

Aranyribiszke vessző, esetleg egy nagy tő

Borostyán gyökeres hajtások

Sásliliom rozsdabarna virágú

Orvosi zsálya tő

Trombitafolyondár

Árnyékliliom (vzöld levél, fehér virág) tő

Vadőszibarack cserje

Indás ínfű (bordólevelű talajtakaró)

Örökzöld orbáncfű gyökeres hajtás

 

Passiflora caerulea (gyökeres hajtás) 

 

Piroslombú tépőspenót mag

Ősi borsó (nevenincs) mag

Basella rubra mag (nem vizsgáltam a csíraképességét)

 

 

Keresek:

Japán mazsolafa (hajtás, vagy tőosztás??)

Gotu Kola,  indiai citromfű, paw-paw, télálló füge.....

majd én átmegyek,semmi gond.

üdv

p

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

© 2024   Created by Warson.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek