A NING változásai miatt megszűnt Kluboldal új találkozóhelye ez a fórum. Használjuk egészséggel!

Megtekintések: 1183

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Szabad a poszt, akár mindkettő. De szerintem tényleg külön topikjuk legyen, úgy követhetőbb :)

Temesvári Gabilla mondta:
Gyógynövény-fűszer vállalva, ha még szabad a poszt. Külön is lehet, bár összeér a téma. Nem veszünk össze.
Azóta kiderült, hogy Gabilla is istennő :) ő is vállalt topikot :)

Bartalos Krisztina mondta:
Na, attól távol állok, de örülök, hogy örülsz neki:-)))

Bihari Balázs mondta:
Mindig tudtam, Kriszti, hogy istennő vagy :)
Gabi dupla istennő:-)))
Sziasztok! Rég jártam erre, de azért most már leszek! Hogy vannak az gyümölcstermőitek? Nálam volt fogyatkozás a télen, sajnos. Legjobban az Eugenia uniflora-k bírták, maradt egy E. victoriana, az egy szem kikelt E. floribunda és egy valamilyen fajta guava, illetve a kis feijoa palánták, négy darab. Ja, és az az E. uniflora, ami nem párosával, hanem hármasával hozza a leveleket, az is szépen elvan. :) Sikerült valakinek mostanában szegfűszeg vagy fahéj növény magjához jutni? Esetleg beszerzési forráshoz... ??

Szia Dóri! Nekem is meghalt pár növényem. Az egyik pitangám, meg néhány cserimoja beadta a kulcsot. A többiekről még nem merek nyilatkozni :). Mostanában nem sok egzóta magot szereztem, legutóbb 3 szem lillipillit :).

Vettem mosódiót, és néhányban benne volt a magja. Érdekel-e valakit? Valami afrikai faféle, ha jól tudom. Én nem akarok magozni, mert sokmindent kellene róla tudni. Hogyan, mikor, miért, mivel kellene csíráztatni. Inkább odaadom egy hozzáértőnek.

 

Az a baj vele, hogy nagyon trópusi, kb úgy szoktak járni vele az emberek, mint a licsivel :S.

MIlyen egyébként a mosódió? mik vele a tapasztalataid?

Köszi, nekem nagyon bejött. Én nem vagyok csatornázva, és eddig is bio módon mostam, de most teljesen jó öntözővizem van. A csapadékvíz is belemegy, annyira felhigítja, hogy egy-az-egyben tudok belőle locsolni. (baktériumos tisztítást használtam eddig) Most már csak a mosogatószerem izgalmas, de az is "zöld-békás".

Az igaz, hogy nem lehet 2-3-szor felhasználni, - mint ajánlják - ugyan a zsákban hagyom, de mindig teszek bele újakat. Kevés mosószódát kell hozzá adagolni, és a normál szennyeződéshez ez elég is.

Nyáron kísérletezek még a szappanfűvel és ősszel kipróbálom a gesztenyét is. A hatóanyag hasonló, és mégiscsak ingyen hozzá lehet jutni.

Valaki esetleg már megtette ezt a kísérletet?

Balázs, ezek azért jó hírek... :) Honnan szereztél lillipillit??
Én is jókor válaszolok :) szóval Lillipillit izé Vácrátóton, de nyilvánosan nem nyilatkozom a beszerzés módjáról :D. Egyébként remélem, nem dobtad ki a kis cserimoja palántokat, Dóri, mert amikről azt hittem, meghaltak, egy kivételével mindannyian kihajtottak.

sziasztok

 

tanácsra lenne szükségem, "toma verde" tomatillóim, olyan 10 cm nagyok és jönnek a bimbók rajtuk. mit tegyek? hagyjam természetes útján kifejlődni, vagy csípjem ki hogy a növény a növekedésre koncentráljon még? elég nyurgák szegények, nagyon korán ültettem, és még csak a 3. lomblevélpár jön ki. épp ezért nagyon furcsa h már virágozni akar

 

másik kérdésem, hogy egy balkonládába én paradicsom, paprikából 3 max 4 et szoktam rakni, tomatilloból lehet e többet? és tényleg párosával kell őket ültetni mert nem önporzók?

Szia én ebben a pillanatban regisztráltam, még ój vagyok itt. Én "maca" vethető magokat keresek megvételre, mert sajnos az a növény elméletileg csak úgy szaporítható.......

köszi

Hozzászólás a beszélgetéshez

RSS

© 2024   Created by Warson.   Működteti:

Profilkártyák  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek